Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YPCJ0150T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YPCJ0150T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
YPCJ0150T
| Part No | YPCJ0150T |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | PTC RESET FUSE 265V 15MA RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Radial, Disc |
|---|---|
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 15mA Ih Through Hole Radial, Disc |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Ratings: | - |
| Current - Trip (It): | 40mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 15mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Current - Max: | 200mA |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.197" T (4.00mm x 5.00mm) |
| Series: | YP |
| Type: | Ceramic |
| Voltage - Max: | 265V |
| Resistance - 25°C (Typ): | 150 Ohms |
| Approvals: | CECC |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 60°C |
Introduce
We can supply YPCJ0150T , send us a request quote to request YPCJ0150T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YPCJ0150T.The price and lead time for YPCJ0150T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part YPCJ0150T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





