Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XZMDKDGK56W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XZMDKDGK56W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XZMDKDGK56W
| Part No | XZMDKDGK56W |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED GRN/RED CLEAR 3SMD R/A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 3-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.15mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA Green, 20mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V Green, 1.95V Red |
| Viewing Angle: | 140° |
| Package / Case: | 3-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | Clear |
| Configuration: | Common Anode |
| Millicandela Rating: | 317mcd Green, 79mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | 525nm Green, 630nm Red |
| Detailed Description: | Green, Red 525nm Green, 630nm Red LED Indication - Discrete 3.3V Green, 1.95V Red 3-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Domed Top, 2.00mm x 1.00mm |
| Other Names: | 1497-1319-2 |
| Wavelength - Peak: | 515nm Green, 645nm Red |
Introduce
We can supply XZMDKDGK56W , send us a request quote to request XZMDKDGK56W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XZMDKDGK56W.The price and lead time for XZMDKDGK56W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XZMDKDGK56W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





