Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XRA1201PIL24-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XRA1201PIL24-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XRA1201PIL24-F
| Part No | XRA1201PIL24-F |
|---|---|
| Manufacturer | Exar Corporation |
| Description | IC I/O PORT EXPANDER I2C 24QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Current - Output Source/Sink: | - |
|---|---|
| Package / Case: | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Interrupt Output: | Yes |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (4x4) |
| Number of I/O: | 16 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | I/O Expander 16 I²C, SMBus 400kHz 24-QFN (4x4) |
| Voltage - Supply: | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Clock Frequency: | 400kHz |
| Interface: | I²C, SMBus |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 1016-1712 XRA1201PIL24F |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Output Type: | Push-Pull |
Introduce
We can supply XRA1201PIL24-F , send us a request quote to request XRA1201PIL24-F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XRA1201PIL24-F.The price and lead time for XRA1201PIL24-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XRA1201PIL24-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






