Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLUYR37M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLUYR37M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XLUYR37M
| Part No | XLUYR37M |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED RED/YELLOW DIFFUSED T-1 T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Supplier Device Package: | T-1 (3mm) |
| Configuration: | Bidirectional |
| Millicandela Rating: | 9mcd Red, 7mcd Yellow |
| Wavelength - Dominant: | 617nm Red, 588nm Yellow |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Red, Yellow 617nm Red, 588nm Yellow LED Indication - Discrete 2V Red, 2.1V Yellow Radial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Red, Yellow |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm (T-1), 2.80mm |
| Height (Max): | 4.60mm |
| Wavelength - Peak: | 627nm Red, 590nm Yellow |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA Red, 20mA Yellow |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V Red, 2.1V Yellow |
| Viewing Angle: | 60° |
Introduce
We can supply XLUYR37M , send us a request quote to request XLUYR37M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLUYR37M.The price and lead time for XLUYR37M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XLUYR37M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





