Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLT2404-04AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLT2404-04AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XLT2404-04AC
| Part No | XLT2404-04AC |
|---|---|
| Manufacturer | II-VI Marlow |
| Description | THERMOCYCLER 36.4X29.26X4.8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Detailed Description: | Peltier Module 32.74mm x 36.40mm x 4.80mm 50.0W @ 50°C 15.2A 100°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Delta Tmax @ Th: | 70°C @ 50°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Max: | 15.2A |
| Series: | - |
| Qmax @ Th: | 50.0W @ 50°C |
| Other Names: | 1681-1077 |
| Voltage - Max: | 5.1V |
| Resistance: | 250 mOhms |
| Outline L x W x H: | 32.74mm x 36.40mm x 4.80mm |
| Features: | Lead Wires, Lapped |
| Operating Temperature: | 100°C |
Introduce
We can supply XLT2404-04AC , send us a request quote to request XLT2404-04AC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLT2404-04AC.The price and lead time for XLT2404-04AC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XLT2404-04AC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






