Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XHT434 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XHT434 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XHT434
| Part No | XHT434 |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED SHARP 4.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Sharp |
| Series: | Xcelite® |
| Length - Overall: | 4.75" (120.7mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Pointed Sharp 4.75" (120.7mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | - |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | - |
Introduce
We can supply XHT434 , send us a request quote to request XHT434 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XHT434.The price and lead time for XHT434 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XHT434.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





