Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X2-8.0-0-FSP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy X2-8.0-0-FSP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
X2-8.0-0-FSP
| Part No | X2-8.0-0-FSP |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEATSHRNK 8.6MM FLAT 1=5M BK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 16.4' (5.0m) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.339" (8.61mm) 2 to 1 Black 16.4' (5.0m) |
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 70°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | SWFR X2 |
| Type: | Tubing, Flexible |
| Recovered Wall Thickness: | 0.022" (0.56mm) |
| Other Names: | X2-8.0-0-FSP-05 |
| Material: | Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.157" (3.99mm) |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.339" (8.61mm) |
| Features: | Abrasion Resistant, Flame Retardant |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply X2-8.0-0-FSP , send us a request quote to request X2-8.0-0-FSP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number X2-8.0-0-FSP.The price and lead time for X2-8.0-0-FSP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part X2-8.0-0-FSP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





