Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WCB-250-01A-RT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WCB-250-01A-RT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WCB-250-01A-RT
| Part No | WCB-250-01A-RT |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLIP U-TYPE NATURAL ADHESIVE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.450" (11.43mm) |
|---|---|
| Length: | 1.000" (25.40mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Opening Size: | 0.250" (6.35mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Cable Clip, U-Type Natural Adhesive 0.250" (6.35mm) |
| Adhesive: | Acrylic Based (RMS-15) |
| Type Attributes: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Color: | Natural |
| Series: | - |
| Width: | 0.500" (12.70mm) |
| Type: | Clip, U-Type |
| Other Names: | 31030008 RPC2151 WCB-250-01A-RT-ND WCB25001ART |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply WCB-250-01A-RT , send us a request quote to request WCB-250-01A-RT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WCB-250-01A-RT.The price and lead time for WCB-250-01A-RT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WCB-250-01A-RT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






