Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WC6-4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WC6-4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WC6-4
| Part No | WC6-4 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | CLIP-TAG "4", .102"X.138" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Legend: | 4 |
|---|---|
| Packaging: | 300 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Slip-On 0.13" L (3.3mm) White Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Cable Diameter: | 0.102" ~ 0.138" (2.60mm ~ 3.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | Clip-Tag |
| Type: | Wire Marker, Slip-On |
| Other Names: | 560-10330 89306111726 |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Size: | 0.13" L (3.3mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply WC6-4 , send us a request quote to request WC6-4 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WC6-4.The price and lead time for WC6-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WC6-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





