Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WBB-AFWS61M-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy WBB-AFWS61M-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
WBB-AFWS61M-10
| Part No | WBB-AFWS61M-10 |
|---|---|
| Manufacturer | SCS |
| Description | 10MM BLU/WHT WRIST BAND W/6 FT C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Strap Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Strap Closure: | Expansion |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wrist Strap with Cord 6' (1.83m) One Size 1 MOhms Blue |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Strap Termination: | 4mm Snap Stud |
| Cord Type: | Coiled |
| Cord Termination: | 4mm Snap Socket, Banana Plug |
| Color: | Blue |
| Series: | - |
| Type: | Wrist Strap with Cord |
| Size: | One Size |
| Resistance: | 1 MOhms |
| Number of Conductors: | 1 |
| Features: | Includes Alligator Clip Adapter |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
Introduce
We can supply WBB-AFWS61M-10 , send us a request quote to request WBB-AFWS61M-10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number WBB-AFWS61M-10.The price and lead time for WBB-AFWS61M-10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part WBB-AFWS61M-10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





