Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W987D6HBGX7E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W987D6HBGX7E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W987D6HBGX7E
| Part No | W987D6HBGX7E |
|---|---|
| Manufacturer | Winbond Electronics Corporation |
| Description | IC DRAM 128M PARALLEL 54VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 54-TFBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 5.4ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 54-VFBGA (8x9) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SDRAM - Mobile LPSDR Memory IC 128Mb (8M x 16) Parallel 133MHz 5.4ns 54-VFBGA (8x9) |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.95 V |
| Clock Frequency: | 133MHz |
| Memory Size: | 128Mb (8M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 15ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | DRAM |
| Technology: | SDRAM - Mobile LPSDR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TC) |
Introduce
We can supply W987D6HBGX7E , send us a request quote to request W987D6HBGX7E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W987D6HBGX7E.The price and lead time for W987D6HBGX7E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W987D6HBGX7E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





