Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W949D6DBHX5E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W949D6DBHX5E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W949D6DBHX5E
| Part No | W949D6DBHX5E |
|---|---|
| Manufacturer | Winbond Electronics Corporation |
| Description | IC DRAM 512M PARALLEL 60VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 60-TFBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 5ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 60-VFBGA (8x9) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SDRAM - Mobile LPDDR Memory IC 512Mb (32M x 16) Parallel 200MHz 5ns 60-VFBGA (8x9) |
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.95 V |
| Clock Frequency: | 200MHz |
| Memory Size: | 512Mb (32M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 15ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | DRAM |
| Technology: | SDRAM - Mobile LPDDR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TC) |
Introduce
We can supply W949D6DBHX5E , send us a request quote to request W949D6DBHX5E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W949D6DBHX5E.The price and lead time for W949D6DBHX5E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W949D6DBHX5E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





