Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W83176G-732 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W83176G-732 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W83176G-732
| Part No | W83176G-732 |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton Technology Corporation America |
| Description | IC CLK BUF DDR 200MHZ 1CIRC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Memory, DDR |
| Packaging: | Tube |
| Input: | Clock |
| Supplier Device Package: | 28-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 2.625 V |
| Differential - Input:Output: | No/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 1:6 |
| Frequency - Max: | 200MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Clock |
| Series: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply W83176G-732 , send us a request quote to request W83176G-732 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W83176G-732.The price and lead time for W83176G-732 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W83176G-732.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





