Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W78L051A24DL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W78L051A24DL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W78L051A24DL
| Part No | W78L051A24DL |
|---|---|
| Manufacturer | Nuvoton Technology Corporation America |
| Description | IC MCU 8BIT 4KB FLASH 40DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | - |
|---|---|
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Package / Case: | 40-DIP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tube |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 32 |
| Speed: | 24MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 8051 W78 Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 4KB (4K x 8) FLASH |
| Connectivity: | EBI/EMI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | 8051 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | W78 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Peripherals: | POR, WDT |
Introduce
We can supply W78L051A24DL , send us a request quote to request W78L051A24DL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W78L051A24DL.The price and lead time for W78L051A24DL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W78L051A24DL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





