Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W4E350-CP06-71 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W4E350-CP06-71 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W4E350-CP06-71
| Part No | W4E350-CP06-71 |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst Inc. |
| Description | FAN AXIAL 460X80MM 230VAC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | - |
|---|---|
| Material - Blade: | Metal |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 190W |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Air Flow: | 2080.0 CFM (58.24m³/min) |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | - |
| Noise: | 67.0 dB(A) |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 7.9 lbs (3.6kg) |
| RPM: | - |
| Material - Frame: | Metal |
| Size / Dimension: | Round - 460mm Dia |
| Series: | W4E350A |
| Width: | 80.00mm |
| Other Names: | W4E350CP0671 |
| Approvals: | CSA, UL, VDE |
Introduce
We can supply W4E350-CP06-71 , send us a request quote to request W4E350-CP06-71 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W4E350-CP06-71.The price and lead time for W4E350-CP06-71 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W4E350-CP06-71.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






