Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W2S130-AA19-38 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy W2S130-AA19-38 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
W2S130-AA19-38
| Part No | W2S130-AA19-38 |
|---|---|
| Manufacturer | ebm-papst Inc. |
| Description | FAN AXIAL 150X55MM 400VAC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | - |
|---|---|
| Material - Blade: | Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Voltage - Rated: | 400VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 38.00W |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Air Flow: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 0.130A |
| Noise: | - |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 2.5 lbs (1.1kg) |
| RPM: | 3200 RPM |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Size / Dimension: | Round - 150mm Dia |
| Series: | W2S130 |
| Width: | 55.00mm |
| Other Names: | 381-2578 Q1845248 W2S130-AA19-38-ND W2S130AA1938 |
| Approvals: | CE |
Introduce
We can supply W2S130-AA19-38 , send us a request quote to request W2S130-AA19-38 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number W2S130-AA19-38.The price and lead time for W2S130-AA19-38 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part W2S130-AA19-38.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






