Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VPT18-2780 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VPT18-2780 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VPT18-2780
| Part No | VPT18-2780 |
|---|---|
| Manufacturer | Triad Magnetics |
| Description | XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 9V, Series 18V |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Secondary Winding(s): | Dual |
| Primary Winding(s): | Dual |
| Current - Output (Max): | Parallel 5.56A, Series 2.78A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 50 VA |
| Voltage - Isolation: | 4000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 1.4 lbs (635g) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 115V, 230V |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 80.00mm Dia x 33.00mm W |
| Series: | Chassis Mount: World Series™ |
| Type: | Toroidal |
| Other Names: | 237-1330 VPT182780 |
Introduce
We can supply VPT18-2780 , send us a request quote to request VPT18-2780 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VPT18-2780.The price and lead time for VPT18-2780 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VPT18-2780.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





