Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VPP16-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VPP16-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VPP16-150
| Part No | VPP16-150 |
|---|---|
| Manufacturer | Triad Magnetics |
| Description | XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 8V, Series 16V |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Secondary Winding(s): | Dual |
| Primary Winding(s): | Dual |
| Current - Output (Max): | Parallel 300mA, Series 150mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 2.5 VA |
| Voltage - Isolation: | 4000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 39 Weeks |
| Weight: | 0.25 lb (113.4g) |
| Height - Seated (Max): | 28.58mm |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 115V, 230V |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 41.28mm L x 33.32mm W |
| Series: | PC Mount: World Series™ |
| Type: | Laminated Core |
| Other Names: | 10475 237-1062 VPP16150 |
Introduce
We can supply VPP16-150 , send us a request quote to request VPP16-150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VPP16-150.The price and lead time for VPP16-150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VPP16-150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






