Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VPB-2-0SPCS5444 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VPB-2-0SPCS5444 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VPB-2-0SPCS5444
| Part No | VPB-2-0SPCS5444 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEAT SHRINK TUBING |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 2.000" (50.80mm) 2 to 1 Black |
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Shrink Temperature: | 100°C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | VPB |
| Type: | Tubing, Flexible |
| Recovered Wall Thickness: | 0.065" (1.65mm) |
| Other Names: | 5580634008 |
| Material: | Fluoroelastomer (FKM) |
| Inner Diameter - Recovered: | 1.000" (25.40mm) |
| Inner Diameter - Supplied: | 2.000" (50.80mm) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
Introduce
We can supply VPB-2-0SPCS5444 , send us a request quote to request VPB-2-0SPCS5444 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VPB-2-0SPCS5444.The price and lead time for VPB-2-0SPCS5444 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VPB-2-0SPCS5444.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





