Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VN450P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VN450P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VN450P
| Part No | VN450P |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC DVR TRPL DOOR CTRL PWRSO20 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 20-SOIC (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | PowerSO-20 |
| Current - Output (Max): | 10A, 2A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Voltage - Load: | 5.5 V ~ 36 V |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Interface: | On/Off |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Switch Type: | Relay, Solenoid Driver |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | VN450 |
| Number of Outputs: | 3 |
| Features: | Status Flag |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Typ): | 40 mOhm (Max), 300 mOhm (Max) |
| Output Type: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| Output Configuration: | High Side |
Introduce
We can supply VN450P , send us a request quote to request VN450P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VN450P.The price and lead time for VN450P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VN450P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





