Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VM-6X10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VM-6X10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VM-6X10
| Part No | VM-6X10 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MASTIC TAPE 6"X 3.3YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 10' (3.0m) 3.3 yds |
|---|---|
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Rubber |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Mastic Tape |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | - |
| Series: | Scotch® VM |
| Usage: | Corrosion Protection, Sealing |
| Width: | 6.00" (152.40mm) |
| Thickness: | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Other Names: | 00054007275770 05400727577 3M162413 7000057507 80050045030 VM-6X10-ND |
| Shelf Life: | 12 Months |
| Backing, Carrier: | Vinyl |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Shelf Life Start: | Date of Purchase |
Introduce
We can supply VM-6X10 , send us a request quote to request VM-6X10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VM-6X10.The price and lead time for VM-6X10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VM-6X10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





