Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLP6045LT-470M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VLP6045LT-470M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
VLP6045LT-470M
| Part No | VLP6045LT-470M |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 47UH 1.4A 299 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 47µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 299 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.4A |
| Current - Saturation: | 1.4A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 47µH Shielded Wirewound Inductor 1.4A 299 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm) |
| Series: | VLP |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 445-8759-2 VLP6045LT470M |
Introduce
We can supply VLP6045LT-470M , send us a request quote to request VLP6045LT-470M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VLP6045LT-470M.The price and lead time for VLP6045LT-470M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part VLP6045LT-470M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





