Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UP3T-4R7-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UP3T-4R7-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UP3T-4R7-R
| Part No | UP3T-4R7-R |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | FIXED IND 4.7UH 6.5A 13.4 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 4.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.382" (9.70mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 13.4 mOhm Max |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 6.5A |
| Current - Saturation: | 7.7A |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 6.5A 13.4 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.555" Dia (14.10mm) |
| Series: | UNI-PAC™ 3T |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | UP3T-4R7 UP3T-4R7-ND |
Introduce
We can supply UP3T-4R7-R , send us a request quote to request UP3T-4R7-R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UP3T-4R7-R.The price and lead time for UP3T-4R7-R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UP3T-4R7-R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





