Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UMTS 630 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UMTS 630 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UMTS 630
| Part No | UMTS 630 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.18 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 150A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.476" L x 0.175" W x 0.175" H (12.10mm x 4.45mm x 4.45mm) |
| Color: | - |
| Series: | UMTS |
| Melting I²t: | 1.7 |
| Other Names: | 0683-0630-01 507-2373-2 UMTS 630-ND UMTS630 UMTS630-ND |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CE, cULus, UMF |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 630mA |
Introduce
We can supply UMTS 630 , send us a request quote to request UMTS 630 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UMTS 630.The price and lead time for UMTS 630 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UMTS 630.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





