Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UMT1N-TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UMT1N-TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UMT1N-TP
| Part No | UMT1N-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description | TRANS 2PNP 50V 0.15A SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 120 @ 1mA, 6V |
|---|---|
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | SOT-363 |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 150mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 50V 150mA 140MHz 150mW Surface Mount SOT-363 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
| Power - Max: | 150mW |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Frequency - Transition: | 140MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 5mA, 50mA |
| Series: | - |
| Base Part Number: | UMT1N |
| Other Names: | UMT1N-TPMSDKR |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply UMT1N-TP , send us a request quote to request UMT1N-TP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UMT1N-TP.The price and lead time for UMT1N-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UMT1N-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for UMT1N-TP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| UMT1A220MDD | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A220MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A220MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A330MDD | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A330MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A330MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A470MDD | Nichicon | CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1A470MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C100MCD2 | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C100MCD2TP | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C100MDD | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C100MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C100MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C220MDD | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C220MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C220MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C330MDD | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C330MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C330MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C470MDD | Nichicon | CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C470MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1C470MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E100MDD | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E100MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E100MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E220MDD | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E220MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E220MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E330MDD | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E330MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E330MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E4R7MCD2 | Nichicon | CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E4R7MCD2TP | Nichicon | CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E4R7MDD | Nichicon | CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E4R7MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1E4R7MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H010MCD2 | Nichicon | CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H010MCD2TP | Nichicon | CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H010MDD | Nichicon | CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H010MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H010MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H0R1MCD2 | Nichicon | CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H0R1MCD2TP | Nichicon | CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H0R1MDD | Nichicon | CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H0R1MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H0R1MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H100MDD | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H100MDD1TE | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H100MDD1TP | Nichicon | CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> | |
| UMT1H2R2MCD2 | Nichicon | CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL | RFQ >> |





