Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UMN1NTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UMN1NTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UMN1NTR
| Part No | UMN1NTR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY GP 80V 25MA UMD5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | UMD5 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 2 Pair Common Cathode Standard 80V 25mA Surface Mount 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 5mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 70V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Diode Configuration: | 2 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 25mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Base Part Number: | MN1 |
| Other Names: | UMN1NCT |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
Introduce
We can supply UMN1NTR , send us a request quote to request UMN1NTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UMN1NTR.The price and lead time for UMN1NTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UMN1NTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





