Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UM-4NPA/4B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UM-4NPA/4B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UM-4NPA/4B
| Part No | UM-4NPA/4B |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | BATTERY ZINC 1.5V AAA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Discharge Rate: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | AAA Zinc 1.5V Battery Non-Rechargeable (Primary) |
| Battery Chemistry: | Zinc |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 9.69g |
| Shipping Info: | - |
| Voltage - Rated: | 1.5V |
| Termination Style: | Button Top (Extending) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.41" Dia x 1.75" H (10.5mm x 44.5mm) |
| Series: | UM-4NPA |
| Battery Cell Size: | AAA |
| Capacity: | - |
Introduce
We can supply UM-4NPA/4B , send us a request quote to request UM-4NPA/4B pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UM-4NPA/4B.The price and lead time for UM-4NPA/4B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UM-4NPA/4B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





