Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UF18JC20-BTHR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UF18JC20-BTHR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UF18JC20-BTHR
| Part No | UF18JC20-BTHR |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN AXIAL 180X90MM 200VAC TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | - |
|---|---|
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Voltage - Rated: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | - |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | Permanent Split Capacitor Motor |
| Air Flow: | - |
| Operating Temperature: | -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) |
| Current Rating: | - |
| Noise: | - |
| Termination: | 4 Terminals |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 4.8 lbs (2.2kg) |
| RPM: | - |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Size / Dimension: | Square - 180mm L x 180mm H |
| Series: | UF18JC-4 |
| Width: | 90.00mm |
| Other Names: | 1570-1850 |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
Introduce
We can supply UF18JC20-BTHR , send us a request quote to request UF18JC20-BTHR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UF18JC20-BTHR.The price and lead time for UF18JC20-BTHR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UF18JC20-BTHR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






