Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UA12BLD02PPM1TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UA12BLD02PPM1TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UA12BLD02PPM1TR
| Part No | UA12BLD02PPM1TR |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi |
| Description | UPROX DR RT MET M12 2PNP PLG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Sensor Type: | Ultrasonic |
|---|---|
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Detailed Description: | Ultrasonic Proximity Sensor 0.984" ~ 78.74" (25mm ~ 2000mm) IP65 Cylinder, Threaded - M12 |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Termination Style: | Connector |
| Sensing Distance: | 0.984" ~ 78.74" (25mm ~ 2000mm) |
| Material - Body: | Stainless Steel |
| Indicator: | LED |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | UA12 |
| Response Frequency: | 20Hz |
| Other Names: | 1864-2179 |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Output Type: | PNP-NC/NO, 4-Wire |
Introduce
We can supply UA12BLD02PPM1TR , send us a request quote to request UA12BLD02PPM1TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UA12BLD02PPM1TR.The price and lead time for UA12BLD02PPM1TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UA12BLD02PPM1TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





