Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TYS252010L100M-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TYS252010L100M-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TYS252010L100M-10
| Part No | TYS252010L100M-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies |
| Description | FIXED IND 10UH 500MA 1.092 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 10µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 26MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.092 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 500mA |
| Current - Saturation: | 650mA |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 10µH Shielded Inductor 500mA 1.092 Ohm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | TYS252010L |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 240-2612-2 |
Introduce
We can supply TYS252010L100M-10 , send us a request quote to request TYS252010L100M-10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TYS252010L100M-10.The price and lead time for TYS252010L100M-10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TYS252010L100M-10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






