Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TSH341ID with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TSH341ID with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TSH341ID
| Part No | TSH341ID |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC AMP VIDEO SGL 300MHZ 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 100mA |
| Supplier Device Package: | 8-SO |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 1 General Purpose 8-SO |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Slew Rate: | 400 V/µs |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TSH341 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 3 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 9.8mA |
| Number of Circuits: | 1 |
| -3db Bandwidth: | 300MHz |
| Output Type: | - |
Introduce
We can supply TSH341ID , send us a request quote to request TSH341ID pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TSH341ID.The price and lead time for TSH341ID depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TSH341ID.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






