Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRC105 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TRC105 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TRC105
| Part No | TRC105 |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | IC RF TXRX ISM<1GHZ 32-WFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 32-WFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only General ISM |
| Voltage - Supply: | 2.1 V ~ 3.6 V |
| Data Rate (Max): | 200kbps |
| Memory Size: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Sensitivity: | -112dBm |
| Frequency: | 300MHz ~ 510MHz |
| Current - Receiving: | 2.7mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 16mA ~ 25mA |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | SPI |
| Type: | TxRx Only |
| Other Names: | 583-1159-2 |
| RF Family/Standard: | General ISM < 1GHz |
| Protocol: | - |
| Power - Output: | 13dBm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Modulation: | FSK, OOK |
Introduce
We can supply TRC105 , send us a request quote to request TRC105 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TRC105.The price and lead time for TRC105 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TRC105.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







