Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR/MDA-V-15 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TR/MDA-V-15 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TR/MDA-V-15
| Part No | TR/MDA-V-15 |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | LEADED MDA FUSE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type: | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance: | 0.00543 Ohms |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 750A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm) |
| Color: | - |
| Series: | MDA |
| Melting I²t: | 206.2 |
| Other Names: | TR-MDA-V-15 |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 15A |
Introduce
We can supply TR/MDA-V-15 , send us a request quote to request TR/MDA-V-15 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TR/MDA-V-15.The price and lead time for TR/MDA-V-15 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TR/MDA-V-15.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





