Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPTB7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPTB7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TPTB7
| Part No | TPTB7 |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | SCREWDRIVER TIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.020" (0.50mm) |
|---|---|
| Tip - Type: | Soldering |
| For Use With/Related Products: | TC201, TCP |
| Length: | 0.620" (15.75mm) |
| Diameter: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Chip Size: | - |
| Series: | Weller®, PT |
| Width: | 0.094" (2.40mm) |
| Other Names: | PTB7 PTB7-ND Q6765050C |
| Tip - Shape: | Screwdriver |
Introduce
We can supply TPTB7 , send us a request quote to request TPTB7 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPTB7.The price and lead time for TPTB7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TPTB7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





