Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA180 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA180 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TPA180
| Part No | TPA180 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | THYRISTOR 180V 150A DO15 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
|---|---|
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Voltage - Off State: | 180V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | TPA, TRISIL™ |
| Other Names: | 497-12722-3 TPA180-ND |
| Capacitance: | 25pF |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 50A |
| Voltage - Breakover: | 240V |
| Current - Peak Pulse (8/20µs): | 150A |
| Current - Hold (Ih): | 150mA |
Introduce
We can supply TPA180 , send us a request quote to request TPA180 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA180.The price and lead time for TPA180 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TPA180.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








