Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TO502J2J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TO502J2J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TO502J2J
| Part No | TO502J2J |
|---|---|
| Manufacturer | U.S. Sensor |
| Description | THERM NTC 5KOHM 3892K TO220-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-220-2 |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| B0/50: | 3892K |
| Resistance Tolerance: | ±5% |
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 5k |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 5k TO-220-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| B25/100: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Length - Lead Wire: | 0.53" (13.49mm) |
| Series: | TO |
| Other Names: | 615-1121 615-1121-5 615-1121-ND |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| B25/85: | - |
| B Value Tolerance: | - |
Introduce
We can supply TO502J2J , send us a request quote to request TO502J2J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TO502J2J.The price and lead time for TO502J2J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TO502J2J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






