Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMSB 2-124 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMSB 2-124 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TMSB 2-124
| Part No | TMSB 2-124 |
|---|---|
| Manufacturer | TRACO Power |
| Description | PRODUCT TYPE: AC/DC; PACKAGE STY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Household Appliances, ITE (Commercial) |
|---|---|
| Line Regulation: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Load Regulation: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Power (Watts): | 2W |
| Voltage - Input: | 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC |
| Features: | Universal Input |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
| Package / Case: | 7-DIP Module, 6 Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Current - Output (Max): | 83mA |
| Detailed Description: | Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 83mA 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input |
| Efficiency: | 76% |
| Size / Dimension: | 1.35" L x 1.12" W x 0.58" H (34.2mm x 28.4mm x 14.8mm) |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Series: | TMSB 2 |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Enclosed |
| Other Names: | TMSB 2-124-ND TMSB2-124 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Approvals: | CB, CE, cURus |
Introduce
We can supply TMSB 2-124 , send us a request quote to request TMSB 2-124 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMSB 2-124.The price and lead time for TMSB 2-124 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TMSB 2-124.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





