Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLHA44R1S2-ASZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLHA44R1S2-ASZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TLHA44R1S2-ASZ
| Part No | TLHA44R1S2-ASZ |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Opto Division |
| Description | LED AMBER DIFFUSED T-1 T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Supplier Device Package: | T-1 (3mm) |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 196mcd |
| Wavelength - Dominant: | 617nm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Amber 617nm LED Indication - Discrete 2V Radial |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | Amber |
| Series: | TLHA44 |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3mm |
| Height (Max): | 6.10mm |
| Other Names: | TLHA44R1S2-ASZ-ND TLHA44R1S2-ASZTB |
| Wavelength - Peak: | 624nm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 20mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Viewing Angle: | 60° |
Introduce
We can supply TLHA44R1S2-ASZ , send us a request quote to request TLHA44R1S2-ASZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLHA44R1S2-ASZ.The price and lead time for TLHA44R1S2-ASZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TLHA44R1S2-ASZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





