Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TG-NSP-60 4OZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TG-NSP-60 4OZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TG-NSP-60 4OZ
| Part No | TG-NSP-60 4OZ |
|---|---|
| Manufacturer | t-Global Technology |
| Description | NON-SILICONE PUTTY 6 W/MK 4OZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Storage/Refrigeration Temperature: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Thermal Non-Silicone Putty 4 oz Cartridge |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Shipping Info: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 4 oz Cartridge |
| Series: | TG-NSP-60 |
| Type: | Non-Silicone Putty |
| Other Names: | 1168-2115 TG-NSP-60-4OZ |
| Shelf Life: | - |
| Shelf Life Start: | - |
Introduce
We can supply TG-NSP-60 4OZ , send us a request quote to request TG-NSP-60 4OZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TG-NSP-60 4OZ.The price and lead time for TG-NSP-60 4OZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TG-NSP-60 4OZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






