Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TF252TH-5-TL-H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TF252TH-5-TL-H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TF252TH-5-TL-H
| Part No | TF252TH-5-TL-H |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | JFET N-CH 0.1W 3VTFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0): | 210µA @ 2V |
|---|---|
| Package / Case: | 3-SMD, Flat Leads |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 3-VTFP |
| Current Drain (Id) - Max: | 1mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | JFET N-Channel 1mA 100mW Surface Mount 3-VTFP |
| Power - Max: | 100mW |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| FET Type: | N-Channel |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TF252 |
| Other Names: | 869-1205-1 TF252TH5TLH |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 3.1pF @ 2V |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id: | 1V @ 1µA |
Introduce
We can supply TF252TH-5-TL-H , send us a request quote to request TF252TH-5-TL-H pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TF252TH-5-TL-H.The price and lead time for TF252TH-5-TL-H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TF252TH-5-TL-H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






