Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TDF5140AP/C1,112 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TDF5140AP/C1,112 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TDF5140AP/C1,112
| Part No | TDF5140AP/C1,112 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 18DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 18-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver Bipolar Parallel 18-DIP |
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 18 V |
| Voltage - Load: | 1.7 V ~ 20 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TDF5140A |
| Other Names: | 568-5788 568-5788-5 568-5788-ND 935265573112 TDF5140AP/C1,112-ND TDF5140APC1112 |
| Current - Output: | 800mA |
| Technology: | Bipolar |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply TDF5140AP/C1,112 , send us a request quote to request TDF5140AP/C1,112 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TDF5140AP/C1,112.The price and lead time for TDF5140AP/C1,112 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TDF5140AP/C1,112.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





