Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC510EOG713 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TC510EOG713 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TC510EOG713
| Part No | TC510EOG713 |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC ANALOG FRONT END 17BIT 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 1 |
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Channel AFE 17 Bit 18mW 24-SOIC |
| Voltage - Supply, Digital: | 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Number of Bits: | 17 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 18mW |
| Base Part Number: | TC510 |
| Voltage - Supply, Analog: | 5V |
| Other Names: | Q5125982 |
Introduce
We can supply TC510EOG713 , send us a request quote to request TC510EOG713 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TC510EOG713.The price and lead time for TC510EOG713 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TC510EOG713.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






