Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC4584BF(EL,N,F) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TC4584BF(EL,N,F) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TC4584BF(EL,N,F)
| Part No | TC4584BF(EL,N,F) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC INVERTER SCHMITT 6CH 14SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
|---|---|
| Current - Quiescent (Max): | 4µA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Logic Type: | Inverter |
| Logic Level - Low: | 1.25 V ~ 3.4 V |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 14-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Inverter IC 6 Channel Schmitt Trigger 14-SOP |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 18 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Level - High: | 3.75 V ~ 11.6 V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 120ns @ 15V, 50pF |
| Series: | TC |
| Current - Output High, Low: | 3.4mA, 3.4mA |
| Other Names: | TC4584BF(ELNF)CT |
| Number of Circuits: | 6 |
| Features: | Schmitt Trigger |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Inputs: | 6 |
Introduce
We can supply TC4584BF(EL,N,F) , send us a request quote to request TC4584BF(EL,N,F) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TC4584BF(EL,N,F).The price and lead time for TC4584BF(EL,N,F) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TC4584BF(EL,N,F).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





