Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TC35661SBG-203,EL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TC35661SBG-203,EL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TC35661SBG-203,EL
| Part No | TC35661SBG-203,EL |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC RF TXRX BLUETOOTH 64-FBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 64-FBGA |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only Bluetooth Bluetooth v3.0 2.4GHz 64-FBGA |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.3 V |
| Data Rate (Max): | 2Mbps |
| Memory Size: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Sensitivity: | -90dBm |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Current - Receiving: | 63mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 63mA |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, SPI, UART |
| Type: | TxRx Only |
| Other Names: | TC35661SBG-203(EL) TC35661SBG-203(EL)TR TC35661SBG-203(EL)TR-ND TC35661SBG-203ELTR |
| RF Family/Standard: | Bluetooth |
| Protocol: | Bluetooth v3.0 |
| Power - Output: | 2dBm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Modulation: | - |
Introduce
We can supply TC35661SBG-203,EL , send us a request quote to request TC35661SBG-203,EL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TC35661SBG-203,EL.The price and lead time for TC35661SBG-203,EL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TC35661SBG-203,EL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





