Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TBH25P2R00JE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TBH25P2R00JE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TBH25P2R00JE
| Part No | TBH25P2R00JE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 2 OHM 25W 5% TO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-220-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TO-220 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 Ohms ±5% 25W Through Hole Resistor TO-220-2 Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.630" (16.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.402" L x 0.187" W (10.20mm x 4.75mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | TBH |
| Power (Watts): | 25W |
| Other Names: | Q6474394 |
| Resistance: | 2 Ohms |
| Features: | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply TBH25P2R00JE , send us a request quote to request TBH25P2R00JE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TBH25P2R00JE.The price and lead time for TBH25P2R00JE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TBH25P2R00JE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





