Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TBAT54S,LM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TBAT54S,LM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TBAT54S,LM
| Part No | TBAT54S,LM |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 140MA SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Series Connection Schottky 30V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 580mV @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2µA @ 25V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Diode Configuration: | 1 Pair Series Connection |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 200mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Other Names: | TBAT54SLMCT |
| Reverse Recovery Time (trr): | 1.5ns |
Introduce
We can supply TBAT54S,LM , send us a request quote to request TBAT54S,LM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TBAT54S,LM.The price and lead time for TBAT54S,LM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TBAT54S,LM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





