Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAJA104K050H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TAJA104K050H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TAJA104K050H
| Part No | TAJA104K050H |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT 0.1UF 50V 10% 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 22 Ohm |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 0.1µF Molded Tantalum Capacitors 50V 1206 (3216 Metric) 22 Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | TAJ |
| Type: | Molded |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Features: | General Purpose |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply TAJA104K050H , send us a request quote to request TAJA104K050H pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TAJA104K050H.The price and lead time for TAJA104K050H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TAJA104K050H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





