Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA75S558F,LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TA75S558F,LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TA75S558F,LF
| Part No | TA75S558F,LF |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC OPAMP GP 3MHZ 5SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel: | 40mA |
| Supplier Device Package: | SMV |
| Voltage - Input Offset: | 500µV |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit SMV |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Slew Rate: | 1 V/µs |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TA75S558 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | ±4 V ~ 18 V |
| Current - Supply: | 2.5mA |
| Other Names: | TA75S558F(TE85L,F) TA75S558F,LF(B TA75S558F,LF(T TA75S558FLFTR TA75S558FTE85LF TA75S558FTE85LF-ND TA75S558FTE85LFTR TA75S558FTE85LFTR-ND |
| Number of Circuits: | 1 |
| Gain Bandwidth Product: | 3MHz |
| Current - Input Bias: | 60nA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Output Type: | - |
Introduce
We can supply TA75S558F,LF , send us a request quote to request TA75S558F,LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TA75S558F,LF.The price and lead time for TA75S558F,LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TA75S558F,LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





