Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T1620-600W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy T1620-600W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
T1620-600W
| Part No | T1620-600W |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TRIAC ALTERNISTOR 600V ISOWATT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | ISOWATT220AB-3 |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.3V |
| Supplier Device Package: | ISOWATT220AB |
| Configuration: | Single |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | TRIAC Alternistor - Snubberless 600V 16A Through Hole ISOWATT220AB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Off State: | 600V |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 20mA |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 16A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 35mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Triac Type: | Alternistor - Snubberless |
| Series: | Snubberless™ |
| Base Part Number: | T16* |
| Other Names: | 497-12713-5 T1620-600W-ND T1620600W |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 200A, 218A |
Introduce
We can supply T1620-600W , send us a request quote to request T1620-600W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number T1620-600W.The price and lead time for T1620-600W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part T1620-600W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






