Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders > SY55854UYY-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY55854UYY-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY55854UYY-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SY55854UYY-TR
| Part No | SY55854UYY-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC XPOINT SWITCH 2X2 PROT 16QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 16-QSOP-EP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Crosspoint Switch 1 x 2:2 16-QSOP-EP |
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 5.7 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | SuperLite™ |
| Independent Circuits: | 1 |
| Current - Output High, Low: | - |
| Base Part Number: | 55854 |
| Type: | Crosspoint Switch |
| Other Names: | SY55854UYY TR SY55854UYY TR-ND SY55854UYYTR SY55854UYYTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Circuit: | 1 x 2:2 |
Introduce
We can supply SY55854UYY-TR , send us a request quote to request SY55854UYY-TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY55854UYY-TR.The price and lead time for SY55854UYY-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SY55854UYY-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





